section schedule purple

 

Friday, Aug 25

icon holler stage
Holler Stage

icon holler stage

Second Holler

icon holler stage

Cabin

icon holler stage

Tree House

  5:00 PM The Sky Blue Sky      
  6:00 PM   No Conflict Blindman  
  6:10 PM GFK Trio      
  7:00 PM   The Lucky Nows Ricky Olmos  
  7:20 PM Eyes Unclouded      
  8:00 PM   The Whiskey Charmers Joshua Barton & Seerstones  
  8:30 PM Jack and the Bear      
  9:00 PM   Conspicuous Bystanders Kameryn Ogden  
  9:40 PM The Switchbacks      
  10:00 PM     Libby Decamp  
  10:50 PM Jive Colossus      
  11:00 PM     Leonard Cohen Tribute  
  12:30 AM        
 

Saturday, Aug 26

icon holler stage
Holler Stage

icon holler stage

Second Holler

icon holler stage

Cabin

icon holler stage

Tree House

  9:30 AM     Gong Meditation  
  10:00 AM Open Mic Hoop Dance    
  11:00 AM Gemini Energize Your Dance - Mama Luna   Michael Lee - Mime
  11:30 AM     Bob Stebbins  
  12:00 PM Judy Banker & Friends Bliss   Nutshell
  12:30 PM     Team Love  
  1:00 PM Shari Kane & Dave Steele  Joe Reilly Kids Show   Bones Workshop
  1:30 PM     Jacob Warren  
  2:00 PM The Raisin Pickers Escaping Pavement    Shannon Lee
  2:30 PM     San, Emily, and Jacob  
  3:00 PM Cold Tone Harvest      Tim Berla
  3:10 PM   Timothy Monger State Park    
  3:30 PM     Show Tunes Sing-a-long  
  4:00 PM       Michelle Held
  4:10 PM Misty Lyn and the Big Beautiful      
  4:20 PM   Natalie Mae    
  4:30 PM     David Mosher  
  5:00 PM       Washtenaw County Divorcees
  5:20 PM Chris Good and the Sweet Insurrection    
  5:30 PM   Play By Ear and the No Rehearsals Spencer Michaud  
  6:00 PM       Magdalen Fossum
  6:30 PM Dick Siegel   The Understorey  
  6:40 PM   Erica Russo    
  7:00 PM       Scott Thatcher
  7:30 PM     Shari Kane & Dave Steele
 
  7:40 PM Rollie Tussing & the Midwest Territory Band      
  7:50 PM   Matt Jones & the Reconstruction    
  8:30 PM     Spirits Rising  
  8:50 PM Appleseed Collective      
  9:00 PM   Dorkestra    
  9:30 PM     Cold Tone Harvest
 
  10:00 PM Breathe Owl Breathe      
  10:30 PM     Rollie Tussing & the Midwest Territory Band  
  11:10 PM Wire in the Wood      
  11:30 PM     Barbarossa Brothers  
   12:30 AM     Appleseed Collective

River Street Anthology Listening Party

 

Sunday, Aug 27

icon holler stage
Holler Stage

icon holler stage

Second Holler

icon holler stage

Cabin

icon holler stage

Tree House

  9:30 AM   Johnny's Gospel Hour    
  9:45 AM        Qi Gong
  10:00 AM Nutshell      
  11:00 AM West Park Music Society   Michael Shelata Michael Lee - Mime
  11:30 AM   Syd Burnham Band    
  12:00 PM Joe Reilly &  Allison Radell   Barefeet Bearfeet Clogging Woorkshop
  12:30 PM   Bowdish Brothers    
  1:00 PM Jo Serrapere & the Willie Dunns   Jay Stielstra Kevin and friends
  1:30 PM   Isosceles    
  2:00 PM  Matchsellers   Frank Allison Lisa Wolf
  2:30 PM   Gifts or Creatures    
  3:00 PM Clogging Demo - Sheila Graziano and Adam W.   Audra Kubat wsg Emily Rose & Tamara Finlay Alex Mendenall
  3:20 PM Merkel Party Bluegrass      
  3:30 PM   Fangs and Twang    
  4:00 PM     Path J Washburn Gardener
  4:30 PM Seth Bernard      
  5:40 PM Creole du Nord      
  6:50 PM Barbarossa Brothers